Elektroterapija

Naudojamas naujos kartos medicininis elektroterapijos aparatas turi spalvotą 7” colių liečiamą ekraną bei atsinaujinančią programinę įrangą. Ekrane pateikiamos elektrodų išdėstymo schemos bei rekomenduojami gydymo protokolai, kurie sukurti remiantis šiuolaikine klinikine praktika.

Elektroterapija tai nervų, sąnarių, raumenų ir kitų minkštųjų audinių stimuliavimas per odą. Tai vienas iš efektyvesnių fizioterapijos metodų, siekiant numalšinti ūminį ir lėtinį skausmą, bei atlikti funkcinę nervų – raumenų stimuliaciją. Procedūros metu išsiskiria endorfinas, kuris yra laikomas natūraliu nuskausminamuoju. Eletroterapija tinkama malšinti skausmui, susijusiam su neuralgija, osteoartritu, sausgyslių uždegimu, chronišku kaklo ir nugaros skausmu, traumomis, ginekologiniams problemoms ir galvos skausmais. Taip pat gali būti naudojama kaip raumenis atpalaiduojanti procedūra. Efektyvus, kliniškai patikrintas, tinka specifinių priežasčių sukelto skausmo slopinimui, gydymui. tai sąnarių, raumenų ir kitų minkštųjų audinių veikimas per odą elektros srove.

Indikacijos:

  • Simptominis lėtinio skausmo mažinimas
  • Pooperacinio skausmo mažinimas
  • Raumenų reedukacija
  • Vietinės kraujotakos skatinimas
  • Raumenų spazmų mažinimas ir atpalaidavimas
  • Judesių amplitudės didinimas/palaikymas

Limfodrenažinis masažas aparatu (presoterapija)

Tai neskausminga ir maloniai atpalaiduojanti procedūra, atliekama naudojant specialias kojas apgaubiančias, slėgio spaudimą sudarančias įmovas, stipriai aktyvinančias limfos tekėjimą (slėgis pripučiamas pagal limfos tekėjimo kryptį). Limfinė sistema ne tik maitina ir apsaugo mūsų organizmą, bet ir išvalo jį. Presoterapija pašalina iš mūsų organizmo skysčio perteklių ir kenksmingąsias medžiagas, atstato vandens balansą. Taip pat gerina kraujo apytaką mūsų organizme, o tuo pačiu aktyvuoja medžiagų apykaitos procesus odoje ir riebalinėse ląstelėse. Procedūros metu spartinamas odos ląstelių atsinaujinimas.

Indikacijos:

  • Kojų tinimas (dėl limfos sąstovio)
  • Kojų raumenų skausmas, maudimas
  • Išsiplėtusios kojų venos
  • Lėtinis venų nepakankamumas
  • Dažnas kojų nuovargis, sunkumas ar kitoks panašaus pobūdžio diskomfortas (pvz. dirbantiems stovimą darbą ar daug vaikštantiems, sportuojantiems)
  • Celiulito mažinimas, odos stangrinimas (pvz. jei numesta svorio ir kojų oda atrodo kiek suglebusi)
  • Potrombinis venų sindromas;
  • Kraujagyslių tonuso pokyčiai
  • Toksinų, druskų, šlakų ir kitų nepageidaujamų medžiagų šalinimas
  • Jaučiantiems stresą, nerimą, įtampą ir yra poreikis atsipalaiduoti, pailsėti

Sausos adatos metodas (SAM)

Tai šiuolaikinė, mokslu pagrįsta medicininė metodika, kuri yra taikoma minkštųjų audinių patologijoms gydyti, ja siekiama sumažinti skausmą ir pagerinti judrumą, aktyviai veikiant raumenų įtampą ar trigerinius taškus – jautrias vietas raumenyse, kurios dažnai yra atsakingos už skausmo plitimą į kitas kūno dalis. Pagrindą metodo vystymuisi ir suteikė trigerinių taškų teorija.
 
Svarbu suprasti, kad SAM – nėra akupunktūra ir tai ne placebas. Didelis metodo privalumas, kad jį su dideliu klinikiniu efektyvumu gali taikyti įvairių sričių profesionalai – reumatologijoje, reabilitacijoje, neurologijoje, sporto medicinoje ir kitose srityse.
 
Privalumai:
  • Sausų adatų terapija remiasi moderniais anatomijos ir neurologijos principais
  • Geri klinikiniai rezultatai gydant daugelj ūmių ir lėtinių skausminių sindromų, sąlygotų minkštųjų audinių disfunkcijos
  • Efektyvi profilaktinė priemonė, tinkama, jeigu pacientas netoleruoja medikamentinės terapijos pašalinių poveikių
  • Deaktyvuoja trigerinius taškus, kurie siejami su raumenų sąstingiu, skausmu, nuovargiu
  • Matomas raumenų energetinio metabolizmo pagerėjimas aktyvuojant NADPH oksidaze
  • Antistresinis poveikis bei de-stress efektas audiniuose
  • Audinių disfunkcijos korekcija (uždegimas, kontraktūra, trofikos pakilimai, sąaugos, randėjimas, mikrocirkuliacijos sutrikimai, mechaninis disbalansas skeleto, širdies raumenų, fascijų, sausgyslių, raiščių)
Galimas organizmo reakcijų laikas į adatų terapiją, efektai, kurie pastebimi iš karto:
-endogeninių opiatų išsiskyrimas
-poveikis į limbinę sistema
Po 2-18val.:
-simpatinio tono slopinimas
Po 24-48val.:
-genomo reakcijos-beta endorfinų informacinės RNR aktyvumo padidėjimas

Kineziologinis teipavimas

Tai metodas, kurio metu per oda yra stimuliuojama propriorecepcija, funkcionaliai stabilizuojami sąnariai ir mažinamas skausmas. Teipavimas pagerina judėjimo funkciją, gerina kraujo ir limfos apytaką, mažina raumenų nuovargį ir įtampą. Dažnai naudojamas ortopedijoje, sporto medicinoje, po traumų ar raumenų patempimų. Taip pat laikysenos gerinimui, skausmo mažinimui, galūnių tinimo kontroliavimui, raumenų tonizavimui bei sąnarių stabilizavimui. Geriausi rezultatai pastebimi teipavimą naudojant kartu su fizine terapija. Ant odos, tam tikromis kryptimis, pagal limfos tekėjimo kryptį klijuojamos specialios lipnios juostos, kurios gali laikytis iki 7 parų.

Šviesos terapija “Bioptron”

Šios lempos skleidžiamas poliarizuotos šviesos pluoštas skatina žaizdų gijimą, refleksiškai malšina skausmą, mažina audinių edemą, mažina regeneracinius odos procesus. Tinka kvėpavimo, odos ligoms, virškinimo sutrikimams ir alergijoms. Atliekama ir spalvų terapija (chromoterapija), uždedant spalvotą filtrą. Spalvą nurodo kineziterapeutas. Spalvų terapija pagrįsta, kad visiems sveikiems organams būdingi tam tikrų dažnių virpesiai ir kad liga yra natūralus organizmo atsakas į krūvį. Krūvis sukelia energijos dažnių pokyčius ir tai paveikia sveiko organo būklę. Kai dėl cheminių, mechaninių ar terminių krūvio veiksnių padidėja arba sumažėja virpesių dažnis, organo funkcija pakinta. Mokslininkai nustatė, kad įvairios matomosios šviesos spektro spalvos skirtingai veikia psichoemocinius procesus, o egzogeninė šiluma – medžiagų apykaitos procesus: žalia spalva reguliuoja centrinės nervų sistemos dirginimo/slopinimo procesų pusiausvyrą, mažina nuovargį bei kraujospūdį, raudona ir oranžinė spalvos – tonizuoja, dirgina nervų sistemą, mėlyna ir violetinė spalvos – slopina ne tik sudirgintą nervų sistemą, bet ir apetitą, balta spalva mažina depresiją, geltona spalva švelniai tonizuoja, stimuliuoja, suteikia energijos, didina darbingumą.